Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum?

İçerik Başlıkları gizle
  1. 1. Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? toplumumuz da bir çok kadının yaşadığı bu sorun aslın da küçümsenmeyecek kadar önemli bir durumdur.
    1. 1.1. Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? Şimdi düşündüğümüz zaman seks sırasın da sadece ıslanma olmuyorsa bu psikolojik nedenlere bile dayanabilir ama genel olarak vajinanınız da bu kuruluğu anlar. Bu durum dan rahatsız olmaya başlar iseniz hemen bir doktora başvurmanızı öneririm ve tavsiye ederim. Çok fazla sık sık ilişkiye giriyorsanız da kuruluk gözle görülebilir normal bir durum olabilir. Ama düzenli veya çok fazla aktif olmayan bir seks hayatınız var ise ve karşınız da ki kişiden hoşlandığınız halde seks yaparken kuruluk görmüyor iseniz bu gerçek den ciddi bir durum olabilir.
    2. 1.2. Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? Aslın da basit gördüğümüz ve günlük hayatımız da sürekli yaptığımız şeyler de vajinal kuruluğu yaratabilir yani düzenli olarak vajinal duş yani vajinanın içini yıkamak sizler de bu sonucu doğurabilir. Belki sürekli yaptığınız bir şey de olsa belirli bir zaman sonra dediğim gibi vajina da kuruluğa neden olabilir. Ama merak etmeyin bu geçici bir semptomdur bir zaman sonra tekrar eski haline dönecektir. Bir de bildiğiniz üzere bir çok kadın fitil, tampon ve bunun gibi ilaçları çok fazla kullanıldığı durumlar da yine aynı şekil de vajina da kuruluk sağlanması kaçınılmaz acı bir sondur. Bir de bunun cinsellik ile olan kısmını üstler de sizlere belirttik ama yine de üstün den geçmek de yarar var bunu biraz daha tıbbi terimlerle ifade etmek istiyorum.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? Özellikle girilen her ilişki de can acıması hem sizi ruhsal psikolojik yön den hem de sosyal açı dan yoracak dereceye getirecek kronik bir durumdur. Her ne kadar seks yapmayı sevmeyen bir karakter de olsanız sık sık ilişkiye girmiyor da olsanız. Her girdiğiniz ilişki de kuruluk dan dolayı maalesef ki iyice seks yapmak dan soğuyabilir, az olan isteğinizi de zaman içerisin de kaybedebilirsiniz. Tabii ki bu durum herkes için geçerli olduğu söylenemez çok fazla seks yapan ve seks yapmayı seven insanlar da her hal de bu istek değişmese de. Genel olarak olan durum bu şekil size anlattığım gibi yaşanır şimdi sizlere bunun sebeplerin den bahsedeceğim.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum?
Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? toplumumuz da bir çok kadının yaşadığı bu sorun aslın da küçümsenmeyecek kadar önemli bir durumdur.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? şimdi size bu durumu ilk olarak basit bir yöntem ile anlatmak istiyorum. Karşınız da ki kişi ile duygusal bir şey yaşamıyorsanız ve ya karşınız da ki kişi ile o an seks yapmak istemiyorsanız bu durum da vajinanız da kuruluk görmek çok normal bir durumdur. Çünkü o an kendiniz içiniz den gelerek bir şey yapmıyorsunuz ve de sadece karşınız da ki kişinin sadece orgazm olması için yardımcı oluyorsunuz demektir. Bu tip durumlar da vajinanın kuru kalması gözle görülebilir bir gerçektir zaman zaman da her kadın da olabilecek bir şeydir.

Bir de bu durumun sürekliliği halin de neden sebepler den başınıza gelebileceğini tıbbi yönden anlatayım isterseniz. Vajina da her hangi bir terleme bezi yok dur durum böyle olduğun dan vajinanın doğuştan gelen kendine has bir ıslanma bezi vardır. Şimdi durum bundan ibaretken her hangi bir şeyden sonra vajinanız da kuruluk olduğunu fark ediyorsunuz bu ara da vajina siz yürürken bile bu ıslanma bezleri aktif bir rol de işlemine devam eder. Şimdi şöyle düşünelim her hangi bir durumdan dolayı vajinanız artık ıslanmıyor ve yürürken bile o kuruluk size zarar veriyor. Bu zarar size en basit olarak şöyle örnek verelim az önce de dediğimiz gibi yürürken bile işlemini görmesi gerekiyor. Görmediği takdir de ise vajina duvarları ve dudakları birbirine sürterek her tarafını yara edebilir aynı zaman da kaşıntı yanma durumlarını ardın dan getirebilir.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO
Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? Şimdi düşündüğümüz zaman seks sırasın da sadece ıslanma olmuyorsa bu psikolojik nedenlere bile dayanabilir ama genel olarak vajinanınız da bu kuruluğu anlar. Bu durum dan rahatsız olmaya başlar iseniz hemen bir doktora başvurmanızı öneririm ve tavsiye ederim. Çok fazla sık sık ilişkiye giriyorsanız da kuruluk gözle görülebilir normal bir durum olabilir. Ama düzenli veya çok fazla aktif olmayan bir seks hayatınız var ise ve karşınız da ki kişiden hoşlandığınız halde seks yaparken kuruluk görmüyor iseniz bu gerçek den ciddi bir durum olabilir.

Şimdi size vajinal kuruluğun patolojik ve fizyolojik sebeplerinden bahsetmek istiyorum bu sizlere biraz daha ışık tutacağına inanıyorum. Vajinal kuruluk genel olarak menopoz çağın da olan kadınlar da sıkça görülen bir durumdur özellikle o çağlar da olan kadınlar da oluşan psikolojik ruh hali sonrasın da gayet de normal bir durum. Bunun haricin de yeni doğum yapmış ve süt hormonunun artmış olduğu kadınlar da da bu durum yine gözle görülebilir ve cevabı basit bir olağan şeydir.

Vajinanız da her hangi bir enfeksiyon var ise ve bu durum ciddi bir boyutta ise hem seks yaparken sizi rahatsız edecektir. Hem de kuruluk dan dolayı rahatsız edecektir ayrıca vajinanız da bulunan enfeksiyon riskli ve tehlikeli bir enfeksiyon ise bu sizi idrar yaparken de yanma kaşıntı gibi durumlar ile olumsuz yön den etkileyecek aynı zaman da ciddi bir şekil de rahatsız edecektir. Bu gibi durumlar da şüphelenmeniz durumun da bile mutlaka bir ürolog doktoruna başvurmanızı ve hiç küçümsemeyerek direkt olarak bir çaresine bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle kondomsuz ilişkiye giriyorsanız en ufak bir şüphe de doğru dan doktorunuza gitmek den başka hiç bir yol aramayınız.

Bunların haricin de vajinal kuruluk kullandığınız bir takım ilaçlar sonrasın da da siz de alerjik reaksiyonlar yaratarak vücudunuz da bu gibi tepkimelere neden olabilir. Tabii ki yine aynı şekil de o ilaçları hangi sebepten kullanıyorsanız doktorunuza böyle bir durum yaşadığınızı dile getirirseniz sizin için daha yararlı olacaktır. Stres de vajinal kuruluğu sağlayabilecek temel unsurlardandır yani günlük iş hayatınız da ve ya sosyal hayatınız da yaşadığınız stresli şeyler sizler de her yönden psikolojik açı dan zarar verdiği gibi fiziksel olarak zararlar verebileceğini unutmayın. Bu yüzden mutlaka gündelik hayatınız da stresi minimuma düşürmeye çalışın ve düzenli olarak meditasyon yapmaya kendinize vakit ayırmaya ve kafanızı dağıtacak hobiler bulmaya bakın.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? Aslın da basit gördüğümüz ve günlük hayatımız da sürekli yaptığımız şeyler de vajinal kuruluğu yaratabilir yani düzenli olarak vajinal duş yani vajinanın içini yıkamak sizler de bu sonucu doğurabilir. Belki sürekli yaptığınız bir şey de olsa belirli bir zaman sonra dediğim gibi vajina da kuruluğa neden olabilir. Ama merak etmeyin bu geçici bir semptomdur bir zaman sonra tekrar eski haline dönecektir. Bir de bildiğiniz üzere bir çok kadın fitil, tampon ve bunun gibi ilaçları çok fazla kullanıldığı durumlar da yine aynı şekil de vajina da kuruluk sağlanması kaçınılmaz acı bir sondur. Bir de bunun cinsellik ile olan kısmını üstler de sizlere belirttik ama yine de üstün den geçmek de yarar var bunu biraz daha tıbbi terimlerle ifade etmek istiyorum.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? bunu size cinsel yolla olan sebepleri ise şu şekildedir; Cinsel ilişkiye girdiğiniz partnerinize olan isteksizlik, güvensizlik ve ya uyumsuzluk bunun başlıca sebeplerindendir. Ayrıca partneriniz ile son dönemler de yaşadığınız stres veya iletişim problemleriniz mutlaka vajina da kuruluk yaratacak sebeplerdendir. Bazı dönemler de insanlar cinsel olarak kendilerini açık ve ya iyi hissetmezler bu psikolojik açıdan bazen isteksizliğe neden olur. Partneriniz tarafın dan size yöneltilen seks isteği sonrasın da seks yapıp ve isteksiz bir şekil de bu ilişkiye devam ederseniz ise mutlaka vajina da kuruluk görülebilir.

Vajinal kuruluk gibi bir probleminiz var ise ve bu problemler genel olarak psikolojik ve ya dönemsel yaşadığınız bir problem ise mutlaka doktorunuza başvurduğunuz da sizlere gerekli ilaçları önerip. Tedavinize en kısa zaman da başlanacaktır, eğer bahsettiğimiz gibi vajinal bir enfeksiyonunuz var ise. Bu durum da doktorunuz size medikal bir tedavi yöntemi sunacaktır, siz de bu tedavi yöntemlerine uyarak en kısa zaman da iyileşmek ve eski güzel günlerinize dönmek için sabırlı olabilirsiniz. Dostlarım makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim kendinize iyi bakın bir sonra ki yazımız da görüşmek dileğiyle.

Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO
Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO
Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO
Neden İlişkiye Girerken Islanamıyorum? FOTO