Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi

Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi gayet anormal bir durum gibi gözükse de gerçek den özellikle ülkemiz standartların da çok normaldir. Aksi zaten partnerinizin performansına bağlı olarak değişkenlik gösterir ama genel olarak insanlar evlendik den sonra. Kendilerini sorumluluk sahibi hissederler bakış açıları değişir ve stres olmaya başlarlar. Bu yüz den evlilik sonrası cinsel ilişki isteği düşer ve bunun gibi ardı ardına bir çok şey gözükebilir.

Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi 1
Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi FOTO

Evlilik Sonrası Cinsel İstek dediğim gibi stres arttığı için ev içerisin de kavgalar çoğalmaya başlar, sataşmalar artar. Bu da evliliğin getirdiği strese bağlı olarak meydana gelmektedir yani insanlar hep orta da bir şey olmasa da kendine stres yapar. Bir de borç için de evlenenler var onların zaten ayak da kalması adeta bir mucize diyebiliriz.

Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi her sebep den olabilir bunun için partnerinize kızmanıza gerek yok. Aile baskısı artan bir an da sorumluluk insanı psikolojik olarak etkileyebilir. Bu da sadece ilişki olarak değil aynı zaman da sosyal ve iş hayatın da da etkiler. Yani siz siz olun mutlaka empati yapın karşı da ki kişi için yani tek taraflı düşünmeyin hiç bir şeyi çünkü siz de bu durum olmasa da karşı da ki kişi de de olmayacağı anlamına gelmez. Mutlaka bu tarz durumlar da partnerinizin üstüne gitmeyin çünkü daha kötü zor durumlara sokmanız muhtemel bir gerçektir.

Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi FOTO 2
Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi FOTO 2

Evlilik Sonrası Cinsel İstek bazen insanlar hayatların da kolay bir yerlere gelir yani hiç bir şeyi stres yapma dan ve ya sorumluluk yükleme den kendine.

Ama evlilik gerçek den ciddi bir sorumluluk yüklüyor insanın omuzlarına bu yüz den bazı insanlar bir an da bu sorumluluğu kaldıramayabilir. Herkes ister evleneyim bir yuva kurayım, sevdiği insanla uyumayı ama mesele bazen yetmeye çalışma meselesi denilebilir. Bazen insanlar da eksik hisseder kendini bir şekil de hakkını veremediğini olması gerekeni yapamadığını düşünür. Bu düşünceler insanlar da kaygılar yaratır bu kaygılar da stres yaratır bu stresler de yorar insanın kafasını meşgul eder.

Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi FOTO 3
Evlilik Sonrası Cinsel İstek Düşmesi FOTO 3